Памучна полиестерска ткаенина со кошула против брчки

Вовед

Материјал: полиестер и памук, CVC, TC, 100% памук.Тип на ткаенина: обична, дамка, диагреглец.Техника: Ткаени.Карактеристика: Еко-пријателски, претходно намален, мерцеризирачки, против брчки.Примерок: Големина А4 и бесплатен примерок.Боја: Прилагодена.Тежина: 125 gsm до 240 gsm.Ширина: 150 см.Крајна употреба: кошулаFOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парчеМин. Количина на нарачка:100 Парче/парчињаСпособност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечноСостав:исчешлан памук и полиестер измешаниЗавршување:Без брчкиТкаат:поплин, перкале, сатен, диаџер

Детали за производот

Ознаки на производи

Памучна полиестерска ткаенина за кошула без набори

Преглед на CVC и памучна УНИФОРМА ТКАНЕНА со против брчки за кошула

.Име на производ: CVC & Памучна УНИФОРМА ТКАНЕНА со против брчки за кошула

.Материјал: полиестер и памук, CVC, TC, 100% исчешлан памук

.Тип на ткаенина: обична, дамка, диајаглена, перкал

.Техника: ткаени

.Карактеристика: Еко-пријателски, претходно намален, мерцеризирачки, против брчки

.Примерок: Големина А4 и бесплатен примерок

.Боја: Прилагодена

.Тежина: 125 gsm до 240 gsm

.Ширина: 150 см

.Крајна употреба: кошула

Пакување и испорака и испорака

 • Детали за пакување: Внатрешна PE торба, надворешна ткаена торба итн.
 • Време на довод: околу 35-40 дена
 • Испорака: Експрес, по воздушен пат, по море, според вашето барање
 • поморско пристаниште: кое било пристаниште во Кина

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Професионален технички инженер посветен да ве води

  Според вашите реални потреби, изберете ги најразумните севкупни процедури за дизајн и планирање