Ткаенина

Памучна полиестерска ткаенина со кошула против брчки

Материјал: полиестер и памук, CVC, TC, 100% памук.Тип на ткаенина: обична, дамка, диагреглец.Техника: Ткаени.Карактеристика: Еко-пријателски, претходно намален, мерцеризирачки, против брчки.Примерок: Големина А4 и бесплатен примерок.Боја: Прилагодена.Тежина: 125 gsm до 240 gsm.Ширина: 150 см.Крајна употреба: кошула ФОБ Цена: 0,5 УСД - 9,99...

Полиестер едно лице бланширана волна бура дуксери плетена ткаенина термичка долна облека плетена ткаенина

Плетена ткаенина за термичка долна облека од полиестер, без формалдехид, дури и флуор, без ароматичен амин.Постојаноста на бојата на стоката е околу ниво 3, може да се прилагоди нов европски стандард за заштита на животната средина, ...

златна најлон предиво мрежа чипка тул ткаенина за свадба чипка трим

Оваа плетена мрежеста ткаенина од тул е вткаена во златно метално предиво, а боите на шарата со точки на ткаенината се црна и бела.Употребата на ткаенини се: ракави за облека, додатоци за облека, декорација итн. Обезбедете примерок услуга.≤50Y51-500Y>500Y2,5$/Y2$/Y1,5$/YБоја:...

Фабрика во Кина со извезена сатенска чипка ткаенина

Везење од сатенска или друга ткаена ткаенина, потпорната ткаенина се чувствува удобно и меко, многу погодна за наметки, облека, итн. Дебелината, ширината, бојата и дизајнот на везот на ткаенината може да се приспособат, а ние поддржуваме 5 метри за правење примероци. Фабрика за везење директна продажба, контактирајте не (Ш...

Дизајн на поврзување на мали цветови, црн најлон спандекс, плетена мрежеста ткаенина за долна облека

Оваа црна мрежеста ткаенина е мешавина од најлон спандекс.Ткаенината е плетена со мал цветен дизајн на преклопување.Имаме и мноштво други плетени ткаенини за избор.≤50Y51-500Y>500Y3,5$/Y3$/Y2,5$/YБоја: приспособлива

Приспособливи везени ткаенини од сатен

Везење од сатенска или друга ткаена ткаенина, потпорната ткаенина се чувствува удобно и меко, многу погодна за наметки, облека, итн. Дебелината, ширината, бојата и дизајнот на везот на ткаенината може да се приспособат, а ние поддржуваме 5 метри за правење примероци. Фабрика за везење директна продажба, контактирајте не (Ш...

Нов дизајн Везење тул чипка Ткаенина со мониста бисери и камења

Обична извезена чипка ткаенина, украсена со бисери и камења, боите може да се приспособат, за фустани, наметки, итн. Производител на ткаенини од мрежести ткаенини од Кина, фабричката цена и прилагодувањето се погодни.OEM и ODM се достапни.Боја: приспособливи/достапни картички во боја Ширина: 50''/53'' или...

HDPE екструдирана пластична мрежа

Екструдираната пластична мрежа е изработена од висококвалитетен полиетилен со висока густина или полипропилен преку процес на истиснување до различни производи од пластична мрежа и мрежа.

Ткаенина за заштита од сонце 100% HDPE водоотпорно едро за сенка

Едрата за сенка е поделена на едро со сенка што дише и водоотпорно едро за сенка.

Мрежа за брануваа/мрежа за базен

Мрежата за брануваа е изработена од полипропилен и натоварена со јаглерод, оваа ткаена ткаенина има висока цврстина на истегнување, одлична УВ заштита и е отпорна на мувла и вода.Влакната се термички испреплетени за да обезбедат помазна, стабилизирана површина која може да издржи постојано виткање на...

HDPE Платно за сенка/ Мрежа за скелиња

Крпата за сенка е изработена од плетен полиетилен.Тоа е повеќе разноврсна од ткаената ткаенина со сенка.Може да се користи и како мрежа за скелиња, покривка за стаклена градина, мрежа за заштита од ветер, мрежа за елени и птици, градежна мрежа, тремови и двор.Гаранцијата на отворено може да биде од 7 до 10 години...

12Следно >>> Страница 1/2