Мрежа за брануваа/мрежа за базен

Вовед

Мрежата за брануваа е изработена од полипропилен и натоварена со јаглерод, оваа ткаена ткаенина има висока цврстина на истегнување, одлична УВ заштита и е отпорна на мувла и вода.Влакната се термички испреплетени за да обезбедат помазна, стабилизирана површина што може да издржи постојано виткање и стрес.

Детали за производот

Ознаки на производи

Тежина 100g/m2-600g/m2
Ширина 1м-4,5м
Должини 50m,100m,200m или по ваше барање.
Боја сино&црно, зелено&црно, тен&црно, сиво&црно или по ваше барање
Материјал 100% полипропилен
Време на испорака 25 дена по нарачката
UV Со UV стабилизиран
MOQ 2 тони
Услови на плаќање T/T, L/C
Пакување Ролна со хартиено јадро внатре и поли кеса надвор

Опис:

Мрежата за брануваа е изработена од полипропилен и натоварена со јаглерод, оваа ткаена ткаенина има висока цврстина на истегнување, одлична УВ заштита и е отпорна на мувла и вода.Влакната се термички испреплетени за да обезбедат помазна, стабилизирана површина што може да издржи постојано виткање и стрес.Сепак, овој материјал не се протега;наместо тоа, ги ублажува зглобовите додека обезбедува цврста и стабилна површина.Секогаш враќајќи се во својата рамна положба, ткаенината од брануваа не се тутка или превиткува.

Оваа ткаенина може да се прилагоди за да ги исполни сопствените барања за дизајн и се испорачува во многу големини на ролни.Исто така е завиткан со собирање за дополнителна заштита.Ткаенината од брануваа се произведува во постројка со ISO сертифицирана, што гарантира најквалитетна ткаенина на пазарот.

Поради својата издржливост и цврстина, ткаенината од брануваа работи во најтешките еколошки услови.

Апликации:

1.Мрежа од брануваа
2.Покривка за базен
3.Судска ограда
4.Ткаенина за заштита од урагани
5. PP геотекстил со висока јачина
6. Крпа за висечки стол за нишање

Карактеристики:

1,100% девствен материјал, со висока цврстина на истегнување
2.УВ стабилизација против мувла и дали
3. Хемиска и биолошка отпорност
4.Отпорност на корозија и гниење
5. Отпорност на гниење и лесен за чистење


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Професионален технички инженер посветен да ве води

    Според вашите реални потреби, изберете ги најразумните севкупни процедури за дизајн и планирање